Z pasją o Izraelu!

2017-02-06 - Wiadomości

Siedem proroczych znaków Izraela, które wypełniły się na naszych oczach

Z pasją o Izraelu!
W niedzielę, 26 lutego 2017 roku zapraszamy do Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE w Gdańsku przy ul. Olszyńskiej 37 na niezwykły występ braci Piotra i Daniela Olszewskich, przedsiębiorców z Ostródy, którzy od lat pasjonują się historią i teraźniejszością Izraela.
Piotr zaprezentuje bardzo interesujący wykład pt. "Siedem proroczych znaków Izraela". Proroctwa biblijne dotyczące Izraela wypełniają się na naszych oczach, co stanowi dobitny dowód na prawdziwość Biblii. Tej niedzieli zobaczymy i omówimy siedem z nich. Całość wykładu zostanie oprawiona pieśniami izraelskimi i polskimi, śpiewanymi przez obydwu braci.
Serdecznie zapraszamy! Zaczynamy o godz. 10:30

Dzień Wspólnoty Zbawionych!

2017-02-02 - Wiadomości

Wspólne spędzanie niedzieli w towarzystwie świętych!

Dzień Wspólnoty Zbawionych!

Pierwsza niedziela lutego 2017 roku w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE - to Dzień Wspólnoty Zbawionych! Jeśli Bóg pozwoli, rozpoczniemy go o godz. 10:30 nabożeństwem pełnym modlitwy, śpiewu i rozważania Słowa Bożego o naszym zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Zwieńczeniem nabożeństwa będzie Wieczerza Pańska.

Po zakończeniu oficjalnej części naszej społeczności w sali nabożeństw, planujemy społeczność stołu. Będzie to czas wzajemnego budowania się braci i sióstr w Chrystusie poprzez luźne rozmowy przy stołach zastawionych tym, co przyniesiemy z domów. [Każdy przynosi, to co może; sałatki, przekąski, owoce, ciasto, napoje, słodycze...].

W trakcie agapy zaplanowaliśmy tym razem wspólne oglądanie filmu fabularnego pt. "Cuda z Nieba". Jest to ubiegłoroczna ekranizacja prawdziwych wydarzeń z życia amerykańskiej rodziny chrześcijańskiej, z chorobą dziecka i cudownym wyzdrowieniem w tle. Film gwarantuje chwile wzruszeń, ale również na tyle daje do myślenia, że liczymy na wspólną dyskusję przy kawie i herbacie po jego obejrzeniu.

Planowany na 5 lutego 2017 roku Dzień Wspólnoty Zbawionych - to początki spełniania naszych marzeń o spędzaniu w zborze całej niedzieli. W ciągu tygodnia pełnego obowiązków zawodowych, szkolnych i rodzinnych nie ma szans na dłuższe przebywanie w gronie ludzi wierzących. Niedziela natomiast to Dzień Pański - czyli dzień poświęcony Panu, gdy razem uwielbiamy Pana Jezusa Chrystusa, rozważamy Jego Słowa i gdy bez pośpiechu możemy być razem ze sobą.

Serdecznie zachęcamy wszystkich członków i przyjaciół Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE do takiego zaplanowania sobie tej niedzieli, abyśmy byli razem aż do wieczora, w każdym bądź razie - jak najdłużej :) 

NA DRODZE DO NIEBA

2017-01-16 - Wydarzenia

Zimowisko dla dzieci w wieku 6 - 15 lat

NA DRODZE DO NIEBA

W pierwszym tygodniu ferii zimowych organizujemy w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE w Gdańsku przy ul. Olszyńskiej 37 zimowisko dla dzieci w wieku 6 -15 lat pod hasłem DROGA DO NIEBA. Będzie to kontunuacja dziecięcych przygód z półkolonii, które organizowaliśmy w minione wakacje.

Zajęcia prowadzi kilkunastosobowy zespół doświadczonych w tym wolontariuszy. Każdego dnia rozpoczynamy o godz. 10:00 a kończymy o 14:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego środowiska i całej okolicy. Wstęp wolny!  

Powitanie Nowego Roku 2017!

2016-12-30 - Wydarzenia

Wydarzenie adresowane do Członków i Przyjaciół CCNŻ oraz ich rodzin!

Powitanie Nowego Roku 2017!

W dniu 31 grudnia 2016 roku o godz. 20:00 spotykamy się w zborze, aby pożegnać razem Stary i powitać Nowy Rok 2017.

Będziemy mieli czas na wspólne śpiewanie, by w ten sposób oddać Panu chwałę i wyrazić dziękczynienie za mijający rok. Będziemy dzielić się krótkimi świadectwami, refleksjami biblijnymi i będziemy też wspólnie się modlić.

W programie spotkania planujemy kalambury oraz krótki quiz fotograficzny ze znajomości wydarzeń zborowych pt. – „Rozpoznaj i opisz wydarzenie, którego dotyczy ta fotografia”.

Przewidujemy gorący poczęstunek. Prosimy zabrać ze sobą coś na wspólny stół (owoce, słodycze, napoje, ewent. sałatki).

Przyjeżdżajcie! Nie znajdziecie lepszego towarzystwa na tę noc, ponad towarzystwo wierzących ludzi odrodzonych z Ducha Świętego i pragnących podobać się Bogu.

Nie można lepiej wchodzić w Nowy Rok, jak właśnie w atmosferze uwielbiania Boga i modlitwy, i to w otoczeniu ludzi miłujących Pana Jezusa. Do zobaczenia [mb].