Weekend Biblijny

2017-03-28 - Wydarzenia

Weekend Biblijny z posługą Bartosza Sokoła

W dniach 22-23 kwietnia 2017 roku w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE odbędzie się - jeśli Bóg pozwoli - kolejny Weekend Biblijny. Tym razem mówcą będzie Bartosz Sokół, znany już w środowisku chrześcijańskim autor i kaznodzieja młodego pokolenia. Tutaj można zapoznać się z piórem Bartosza.

Serdecznie zachęcamy do uwzględniania Weekendu Biblijnego w kwietniowych planach i zapraszamy do nie tylko osobistego udziału w tych budujących spotkaniach!

Wieczór muzyczny!

2017-03-07 - Wydarzenia

Pieśni zrodzone z autentycznych przeżyć - gwarantowane!

Wieczór muzyczny!

W ostatnią niedzielę marca 2017 roku serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór muzyczny w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE w Gdańsku przy ul. Olszyńskiej 37.

Goście specjalni Wieczoru:

Halina Kudzin - autorka wielu pieśni, wieloletnia dyrygentka chóru gdańskiego zboru zielonoświątkowego, kompozytorka znanej pieśni śpiewanej przez różnych polskich wykonawców, np. Golgoto, Golgoto...  ale i zagranicznych, np.  "Golgoto, Golgoto..." 

Jurek i Gosia Dajuk - znani misjonarze i muzycy z Sopotu

Wstęp wolny!

Wspólne nabożeństwo!

2017-02-27 - Wiadomości

czyli niedziela ze zborem zielonoświątkowym KOINONIA z Gdyni

Wspólne nabożeństwo!

Z radością informujemy, że w niedzielę, 5 marca 2017 roku, w naszej siedzibie na Olszynce - jeśli Bóg pozwoli - gościć będziemy Braci i Siostry ze zboru zielonoświątkowego KOINONIA z Gdyni. Podczas wspólnego nabożeństwa Słowem Bożym podzieli się pastor Krzysztof Wójcik. Będzie też Wieczerza Pańska oraz czas przy stołach, by zawiązywać i pielęgnować międzyzborowe relacje.

Serdecznie zachęcamy do przyniesienia ze sobą czegoś na wspólny stół. Zaplanujmy sobie na tę niedzielę dłuższy niż zwykle pobyt w zborze!  

Z pasją o Izraelu!

2017-02-06 - Wiadomości

Siedem proroczych znaków Izraela, które wypełniły się na naszych oczach

Z pasją o Izraelu!
W niedzielę, 26 lutego 2017 roku zapraszamy do Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE w Gdańsku przy ul. Olszyńskiej 37 na niezwykły występ braci Piotra i Daniela Olszewskich, przedsiębiorców z Ostródy, którzy od lat pasjonują się historią i teraźniejszością Izraela.
Piotr zaprezentuje bardzo interesujący wykład pt. "Siedem proroczych znaków Izraela". Proroctwa biblijne dotyczące Izraela wypełniają się na naszych oczach, co stanowi dobitny dowód na prawdziwość Biblii. Tej niedzieli zobaczymy i omówimy siedem z nich. Całość wykładu zostanie oprawiona pieśniami izraelskimi i polskimi, śpiewanymi przez obydwu braci.
Serdecznie zapraszamy! Zaczynamy o godz. 10:30

Dzień Wspólnoty Zbawionych!

2017-02-02 - Wiadomości

Wspólne spędzanie niedzieli w towarzystwie świętych!

Dzień Wspólnoty Zbawionych!

Pierwsza niedziela lutego 2017 roku w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE - to Dzień Wspólnoty Zbawionych! Jeśli Bóg pozwoli, rozpoczniemy go o godz. 10:30 nabożeństwem pełnym modlitwy, śpiewu i rozważania Słowa Bożego o naszym zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Zwieńczeniem nabożeństwa będzie Wieczerza Pańska.

Po zakończeniu oficjalnej części naszej społeczności w sali nabożeństw, planujemy społeczność stołu. Będzie to czas wzajemnego budowania się braci i sióstr w Chrystusie poprzez luźne rozmowy przy stołach zastawionych tym, co przyniesiemy z domów. [Każdy przynosi, to co może; sałatki, przekąski, owoce, ciasto, napoje, słodycze...].

W trakcie agapy zaplanowaliśmy tym razem wspólne oglądanie filmu fabularnego pt. "Cuda z Nieba". Jest to ubiegłoroczna ekranizacja prawdziwych wydarzeń z życia amerykańskiej rodziny chrześcijańskiej, z chorobą dziecka i cudownym wyzdrowieniem w tle. Film gwarantuje chwile wzruszeń, ale również na tyle daje do myślenia, że liczymy na wspólną dyskusję przy kawie i herbacie po jego obejrzeniu.

Planowany na 5 lutego 2017 roku Dzień Wspólnoty Zbawionych - to początki spełniania naszych marzeń o spędzaniu w zborze całej niedzieli. W ciągu tygodnia pełnego obowiązków zawodowych, szkolnych i rodzinnych nie ma szans na dłuższe przebywanie w gronie ludzi wierzących. Niedziela natomiast to Dzień Pański - czyli dzień poświęcony Panu, gdy razem uwielbiamy Pana Jezusa Chrystusa, rozważamy Jego Słowa i gdy bez pośpiechu możemy być razem ze sobą.

Serdecznie zachęcamy wszystkich członków i przyjaciół Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE do takiego zaplanowania sobie tej niedzieli, abyśmy byli razem aż do wieczora, w każdym bądź razie - jak najdłużej :)