Luty 2024 – „Musicie się na nowo narodzić”

Luty 2024 – „Musicie się na nowo narodzić”

Nazwa naszego zboru zobowiązuje. W końcu musieliśmy zająć się tematem kluczowym dla każdego człowieka, narodzeniem do nowego życia.

Pastor w swoim felietonie porusza bardzo ważny temat – jakie są kryteria tego, czy naprawdę narodziliśmy się na nowo. Tak wiele osób albo ma co do tego wątpliwości, albo co gorsza wmawia sobie bezpodstawnie, że taki proces przeszło. Tomek pisze o tym, że narodzenie na nowo to żądanie, które stawia nam Jezus, nie opcja i że sama wiara, że Bóg istnieje to za mało. Zamieszczamy też fragment książki Johna Pipera, którą przywołuje Tomek.

O tym, że narodzenie na nowo to przemiana myślenia i opamiętanie z grzechów, określane w greckim tekście Nowego Testamentu słowem metanoia pisze Piotr. Ja z kolei w moich tekstach zwracam uwagę, że Nikodem, do którego Jezus skierował wezwanie do nowego narodzenia, miał wbrew swoim zapewnieniom podstawy do tego, by dobrze rozumieć słowa Mistrza. Zwracam też uwagę na to, że ludzie często negują fakt naszego narodzenia na nowo, ponieważ ten fakt oskarża ich samych.

Zachęcam gorąco do lektury wywiadu z Mironem Wójcikiewiczem w ramach cyklu Sylwetki zborowe. Miron opowiada o swoim nieprostym procesie powtórnych narodzin, ale także mówi ważne rzeczy o mechanizmie uzależnienia od gier komputerowych i o tym, że Jezus ma moc w pełni uwolnić od tragicznych przeżyć z przeszłości. Lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży i rodziców.

Pobierz