Czerwiec 2024 – „Według serca Bożego”

Czerwiec 2024 – „Według serca Bożego”

Przyszedł w końcu czas, by zająć postacią króla Dawida, jedną z najważniejszych  w całej Biblii. Jednak naszym zamiarem nie było opowiadanie historii z jego życia – w tym celu najlepiej sięgnąć do źródła, czyli do Słowa Bożego. My chcieliśmy skupić się na tym, jakie wnioski, nauki możemy wyciągnąć z tego, co Bóg pokazał nam w osobie największego króla Izraela. Dlatego tytuł tego numeru nie mówi wprost o Dawidzie, choć każdy czytelnik Biblii identyfikuje bezbłędnie kto był mężem „według serca Bożego”. Ale na jego przykładzie to my mamy nauczyć się, jak być także takimi ludźmi.

Pastor w swoim felietonie na podstawie epizodu wojennego Dawida, gdy jego żołnierze przynieśli spragnionemu królowi wodę ze studni obleganego Betlejem, ukazuje jak często postawy i wypowiedzi Dawida są nam pomocne w lepszym zrozumieniu duchowej rzeczywistości. W tekście „Królestwo wyrównywania” pastor zwraca z kolei uwagę, że Dawid miał, tak samo jak Pan Jezus, pragnienie równego traktowania ludzi i łaskawego obdarzania takimi samym szansami.

O niezwykłej i „nielogicznej” dobroci i łaskawości króla Dawida pisze Tomek. Ja w tekście „Lekcja bojaźni” starałem się pokazać ile możemy wziąć od Dawida w kwestii właściwego stosunku do świętości Boga. Piotr zwraca z kolei uwagę, że z życia tego wielkiego wojownika możemy nauczyć się także prowadzenia duchowej walki, do której wzywa nas Słowo Boże.

Nie mogliśmy pominąć niesławnej historii grzesznego związku Dawida z Batszebą. Dawid Wilkerson ujął ten temat nieco inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni, podkreślając rolę proroka Natana i wyciągając z tej historii ważne wnioski. Nasz Pan był nazwany synem Dawida i tekst o tym także zamieszczamy.

Polecamy  też dwie recenzje – filmową i muzyczną. Mam nadzieję, że czerwcowy PS to dobra propozycja lektury na początek wakacji.

Jarosław Wierzchołowski, redakcja

Pobierz