Raport z maja 2014 roku

Raport z maja 2014 roku

Co nowego w Dworze Olszynka

Maj 2014 roku to kolejny miesiąc intensywnej pracy w nowej siedzibie Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE. Do robót porządkowych doszły już też zajęcia wynikające z bieżącego użytkowania obiektu, jak np. przygotowywanie miejsca spotkań, koszenie trawy i sprzątanie terenu.

W okresie letnim spotkania zboru odbywać się będą w namiocie. W miarę możliwości urządziliśmy go tak, aby uczestnicy spotkań nie odczuwali, że zgromadzamy się w warunkach polowych. Mieliśmy już pod tym namiotem kilka nabożeństw  i koncert muzyczny w niedzielne popołudnie, 18 maja. Całe 150 m2 pod dachem doskonale spełnia swoją rolę. Planujemy na lato pod tym namiotem, poza regularnymi nabożeństwami zboru,  szereg  rozmaitych imprez, w tym parę koncertów, np.  koncert Neala Morse’a z USA.

W budynku dworu zorganizowaliśmy już też punkt pomocy socjalnej. Zapraszamy do niego osoby z potrzebami materialnymi i w miarę możliwości staramy się udzielać pomocy. Z radością użyczamy też wody do picia osobom, które mieszkają na pobliskich ogródkach działkowych i nie mają dostępu do wody zdatnej do picia. 

Jeżeli chodzi o prace fizyczne, to w maju zakończyliśmy oczyszczanie działki od strony ul. Miedza i założyliśmy tu całkiem pokaźny kawałek nowego trawnika. Pozostało nam jeszcze uporządkowanie korzeni pozostałych po akcji karczowania samosiejów oraz usunięcie z kilku miejsc gruzu i kamieni.

Wkrótce rozpoczynamy wielkie – jak na nasze możliwości – dzieło adaptacji budynku dawnej wozowni na wielofunkcyjną salę spotkań.

Pragniemy serdecznie podziękować też wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli nasze dzieło finansowo. Od ostatnich naszych podziękowań z dnia 25 lutego  na liście darczyńców znaleźli się:  Małgorzata i Roman Szkimba (Nowa Sól), Mirosława Karpcow-Pilak (Szczecin), Igor Sawicki (Warszawa), Anna Szczęsna (Gdańsk), Emilian Molenda (Świnoujście), Janina i Daniel Brózda (Puławy Górne), Tomasz Stanek (Olkusz), Drugi Zbór Chrześcijan Baptystów (Gdańsk), Anonim. (Warszawa), Krzysztof Okła (Świnoujście), Dariusz Dolny (Gdańsk). Bądźcie błogosławieni!

Leave a comment