I etap adaptacji budynku dawnej wozowni na salę spotkań Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE [marzec – czerwiec 2015]

I etap adaptacji budynku dawnej wozowni na salę spotkań Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE [marzec – czerwiec 2015]

Jak możesz być pomocny?

W marcu 2015 roku przystępujemy z Bożą pomocą do adaptacji budynku byłej wozowni na wielofunkcyjną salę spotkań zboru Centrum Chrześcijańskie NOWE ŻYCIE w Gdańsku.

Po wykonaniu prac przygotowawczych pod koniec marca zamierzamy dokonać rozbiórki starej więźby dachowej. Równolegle zbudujemy specjalne przypory w celu  tymczasowego zabezpieczenia obydwu szczytów budynku, aby nie poprzewracały się  w przypadku wystąpienia silnej wichury. Następnie rozbierzemy ścianki wewnętrzne i usuniemy stare posadzki betonowe.

Jeśli Bóg pozwoli, to mniej więcej w połowie kwietnia przystąpimy do naprawy ścian zewnętrznych budynku, które wymagają częściowego przemurowania. Do tych prac potrzebować będziemy 3-4 sprytnych murarzy. W międzyczasie ustabilizujemy grunt wewnątrz budynku przygotowując podłoże pod cztery filary betonowe, na których spocznie przyszły strop balkonu. Na przełomie kwietnia i maja wykonamy szalunki i zabetonujemy filary, tak aby w pierwszej połowie maja przystąpić do szalowania głównego stropu i wieńca całego budynku. Po zabetonowaniu balkonu i schodów przystąpimy do budowy  ściany kolankowej  pod murłatę. Chcielibyśmy zakończyć te prace przed wakacjami. Na lipiec bowiem planujemy budowę nowej więźby dachowej.

Zabierając się za to wielkie dla nas dzieło, mamy przed Bogiem marzenie, aby realizować je metodą gospodarczą, bez zatrudniania firmy. Dlatego w imię Pańskie prosimy wszystkich; braci i siostry, przyjaciół naszego zboru z kraju i zagranicy, wszystkich, którym bliska jest nasza różnorodna działalność (ratowanie zgubionych dusz, niesienie pomocy, głoszenie zdrowej nauki Słowa Bożego, utwierdzanie w wierze, krzewienie etyki i kultury chrześcijańskiej) – Pomóżcie nam!

Można to zrobić na trzy sposoby:

1. Zgłosić się i przyjechać tutaj w uzgodnionym terminie, aby wziąć udział w konkretnych robotach przy którejś z planowanych prac:  (1) naprawa, murowanie i przemurowywanie ścian. (2) wykonywanie szalunków z desek (3) zbrojenie  (4) prace pomocnicze i porządkowe. Kontakt telefoniczny w tej sprawie: Zdzisław Flaszyński – 669 810 603

Na miejscu w zamian zapewnimy nocleg w godziwych warunkach i posiłki, a w przyszłości przyjazną „metę” w Gdańsku.  Póki co w tych miesiącach dostatecznie obstawiony mamy jedynie terminy:  30.03-02.04.2015; 07-10.04.2015 oraz 11-15.05.2015 roku

2. Wesprzeć nas finansowo w zakupie niezbędnych materiałów. Już wiadomo, że np. stal zbrojeniowa kosztować nas będzie – 11 000 zł. Drewno konstrukcyjne na dach – 33 750 zł. Okna i drzwi zewnętrzne – 39 360 zł. Bardzo poważnym wydatkiem trudnym dzisiaj do sprecyzowania będzie zakup betonu oraz materiałów do budowy i naprawy ścian. W tej sytuacji każda ofiara, choćby kilkuzłotowa, będzie pomocna i mile widziana. Ewentualne wpłaty należy kierować na nasz rachunek bankowy:  PKO SA I O/Gdańsk  Nr PL 94 1240 1242 1111 0000 1587 6724  Kod BIC Bank Pekao SA: PKOPPLPW  Dla wpłat w USD: Nr IBAN PL10 1240 1242 1787 0000 1587 6737.

3. Modlić się o nas i opowiedzieć innym ludziom o naszym projekcie. Możliwe, że Bóg zechce pomóc nam przez kogoś z kręgu Twoich znajomych, a Ty masz jedynie przekazać informację. Prosimy, zechciej i w ten sposób być naszym partnerem w służbie Bożej.

Leave a comment