Dzień Wspólnoty Zbawionych!

Dzień Wspólnoty Zbawionych!

Wspólne spędzanie niedzieli w towarzystwie świętych!

Pierwsza niedziela lutego 2017 roku w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE – to Dzień Wspólnoty Zbawionych! Jeśli Bóg pozwoli, rozpoczniemy go o godz. 10:30 nabożeństwem pełnym modlitwy, śpiewu i rozważania Słowa Bożego o naszym zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Zwieńczeniem nabożeństwa będzie Wieczerza Pańska.

Po zakończeniu oficjalnej części naszej społeczności w sali nabożeństw, planujemy społeczność stołu. Będzie to czas wzajemnego budowania się braci i sióstr w Chrystusie poprzez luźne rozmowy przy stołach zastawionych tym, co przyniesiemy z domów. [Każdy przynosi, to co może; sałatki, przekąski, owoce, ciasto, napoje, słodycze…].

W trakcie agapy zaplanowaliśmy tym razem wspólne oglądanie filmu fabularnego pt. „Cuda z Nieba”. Jest to ubiegłoroczna ekranizacja prawdziwych wydarzeń z życia amerykańskiej rodziny chrześcijańskiej, z chorobą dziecka i cudownym wyzdrowieniem w tle. Film gwarantuje chwile wzruszeń, ale również na tyle daje do myślenia, że liczymy na wspólną dyskusję przy kawie i herbacie po jego obejrzeniu.

Planowany na 5 lutego 2017 roku Dzień Wspólnoty Zbawionych – to początki spełniania naszych marzeń o spędzaniu w zborze całej niedzieli. W ciągu tygodnia pełnego obowiązków zawodowych, szkolnych i rodzinnych nie ma szans na dłuższe przebywanie w gronie ludzi wierzących. Niedziela natomiast to Dzień Pański – czyli dzień poświęcony Panu, gdy razem uwielbiamy Pana Jezusa Chrystusa, rozważamy Jego Słowa i gdy bez pośpiechu możemy być razem ze sobą.

Serdecznie zachęcamy wszystkich członków i przyjaciół Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE do takiego zaplanowania sobie tej niedzieli, abyśmy byli razem aż do wieczora, w każdym bądź razie – jak najdłużej 🙂 

Leave a comment