PARADOKSY KOŚCIOŁA

2015-05-22 - Wydarzenia

Konferencja młodzieżowa RDE 2-5 lipca 2015 roku

PARADOKSY KOŚCIOŁA

John Stott napisał: "W sercu Kościoła jest paradoks. Jest to bolesne napięcie pomiędzy tym, co Kościół przypisuje sobie, a tym, czym wydaje się być." Dlatego czytamy w Słowie Bożym o Kościele świętym, oblubienicy Chrystusa, a jednocześnie przeraża nas brud i grzeszność w naszych zborach (i przede wszystkim – we własnym wnętrzu). Następnie czytamy o Kościele jako jednym ciele, a jednocześnie należymy do różnych denominacji i istniejące różnice w niejednym umyśle czynią zamęt. Mówimy o Kościele widzialnym i niewidzialnym, ziemskiej i niebiańskiej instytucji, znajdującym się pomiędzy "już teraz" i "jeszcze nie". Jak to wszystko ze sobą połączyć? 
Na konferencji spróbujemy przyjrzeć się, co Słowo Boże mówi o Kościele. Porozmawiamy też o praktycznych problemach i sytuacjach, które spotykamy na co dzień w naszych społecznościach.

  

Wydarzenie na FB

 

Wykładowcy
Henryk Dedo- reportażysta, prezes Fundacji Głos Ewangelii

Marian Biernacki- pastor, kaznodzieja, autor bloga dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com 

oraz:
Michał Prończuk, Filip Sylwestrowicz, Filip Łapiński, Piotr Gruchała

 

Termin 

2 lipca, rejestracja od 15:00,

 

5 lipca, kończymy niedzielnym nabożeństwem.

  

Miejsce
Gdańsk, Olszyńska 37
Siedziba 
Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE, Dwór Olszynka


 Cena
80 zł - zapewniony nocleg i wyżywienie.
10 zł mniej za nocleg we własnym namiocie na posesji dworu.
 

Zgłoszenia
Do 10 czerwca z gwarancją ceny 80 zł.
Formularz Google: 
bit.ly/konferencjajestfajna

 

Prosimy o dokonywanie przedpłat w wysokości 30 zł tytułem „Paradoksy KOŚCIOŁA - Imię Nazwisko uczestnika":

Martyna Drobotowicz

07 1140 2004 0000 3202 7568 1996

 

Kontakt
Tel.: 693-387-019
Email: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZDROWE ŻYCIE

2015-04-27 - Wiadomości

Serdecznie zapraszamy młodych ludzi do uczestnictwa w niezwykłym projekcie!

ZDROWE ŻYCIE

Projekt powstaje i będzie realizowany we współpracy ze studentką Ewą, która kończy studia z zakresu ergoterapii w Pacific University w Stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych. Ewa urodziła się w Gdańsku, ale od wielu lat mieszka za granicą. Będzie ona prowadziła i brała udział w tym projekcie do końca lipca 2015 roku.

Słowo ergoterapia pochodzi z języka greckiego i znaczy: ergo-czynię, robię, czyli można określić ją jako terapię poprzez działanie. Jednym z założeń ergoterapii jest to, że zdrowie i dobre samopoczucie wynikają z pełnego uczestniczenia w codziennym życiu. Ergoterapeuci umożliwiają ludziom w każdym wieku, zdrowym lub chorym, aby mogli i potrafili brać udział w rozmaitych zajęciach, takich, które człowiek musi, powinien lub chciałby wykonywać.

Jest powszechnie wiadome, że aby dobrze przeżyć swoje życie należy o nie dbać poprzez uprawiane sportu i prawidłowe odżywianie. Aby żyć zdrowo i szczęśliwie należy także dbać o rozwijanie swoich talentów i umiejętności. I oto właśnie chodzi w tym projekcie. Razem we współpracy z młodymi ludźmi chcemy rozwijać zajęcia młodzieżowe, które skupiają się na tej właśnie podstawie; aby razem dożyć do zdrowego i urozmaiconego życia.

Startujemy kolacją zapoznawczą w sobotę, 9 maja 2015 roku o godzinie 18:00

Więcej informacji i zgłoszenia tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009668493229

Recital Joasi i Pawła Ejzenberg

2015-02-28 - Wydarzenia

Opowieść o wielkiej miłości, muzyce i nowym życiu

Recital Joasi i Pawła Ejzenberg

W sobotę, 14 marca 2015 roku o godz. 18:00 zapraszamy na recital Joasi i Pawła Ejzenberg z Olsztyna. Joasia jest nam już znana z odwiedzin w Gdańsku z grupą 4B Piotra Stępniaka. Jej mąż, Paweł, jest niewidomym muzykiem, finalistą programu telewizyjnego Mam Talent w 2010 roku.  Poznali się i zawarli związek małżeński w niecodzienny sposób, o czym opowiadali m.in. w programie Dzień Dobry TVN.

Obydwoje niedawno nawrócili się i rozpoczęli nowe życie z Jezusem. W Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE opowiedzą nam o tej przemianie. Będzie też dobra muzyka i śpiew.

Jak przestrzegać przykazań Jezusa?

2015-01-07 - Wydarzenia

Nowy cykl wykładów środowych

Jak przestrzegać przykazań Jezusa?

W środę 7 stycznia 2015 roku rozpoczynamy w Centrum Chrześcijańskim nowy cykl wykładów pod wspólnym tytułem: Jak przestrzegać przykazań Jezusa?

Całość cyklu opierać się będzie na wezwaniu Słowa Bożego: A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata [Mt 28,18-20].

W trakcie kolejnych spotkań w środę o godz. 18:30 będziemy omawiać poszczególne przykazania Jezusowe i uczyć się ich przestrzegać. Serdecznie zapraszam. Marian Biernacki

Carl Gearheart

2014-11-25 - Wydarzenia

misjonarz i nauczyciel Słowa Bożego

Carl Gearheart

Z radością informujemy, że w dniu 7 grudnia 2014 roku w nasze progi ponownie zawita misjonarz amerykański i nauczyciel Słowa Bożego, Carl Gearheart, który od wielu lat wraz z rodziną mieszkał na Ukrainie. Prowadził w Yevpatorii na Krymie dom dla bezdomnych i tamtejszym chrześcijanom służył Słowem Bożym.

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie i rosyjska aneksja Krymu sprawiły, że brat Carl wraz żoną Phillis musieli opuścić Krym pozostawiając tam cały swój dobytek oraz prowadzony dom opieki. Ich dwie dorosłe córki, Julie i Anne, z uwagi na studia pozostały w Kijowie.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo z posługą gościa
w niedzielę, 7 grudnia 2014 roku o godz. 10:30