
A MIŁOSIERDZIE?
Łaska i miłość, pokój– to pierwsze, co kojarzymy często bezwiednie z przymiotami Boga, one są też najczęściej „na pierwszym miejscu” wymieniane w wielu miejscach Słowa Bożego. A miłosierdzie? Postanowiliśmy zwrócić na nie uwagę.
Pastor w swoim felietonie zauważa, że miłosierdzie jest istotnym wymiarem działania każdego autentycznie narodzonego na nowo chrześcijanina, że nie można uważać za chrześcijanina kogoś, kto nie ma w sobie miłosierdzia. Ja w moim tekście starałem się pokazać, jak wiele Biblia mówi o miłosierdziu i jak często mężowie Boży wypowiadali się o nim jako o jednej z najważniejszych cech Boga, ale też jak często On sam mówił o swoim miłosierdziu. O tym, jak „spowszedniało nam” Boże miłosierdzie, które On okazał nam posyłając na ratunek swojego Syna i które okazuje co dnia, pisze Natalia.
Zamieszczamy także fragment książki Johna Pipera o tym, że Boże miłosierdzie jest wspaniałym powodem, by prowadzić życie godne chrześcijanina i by to miłosierdzie obwieszczać światu. Nieco przewrotnie o miłosierdziu pisze Henryk Hukisz w tekście ze swojego bloga „Krótka refleksja w świetle Biblii”, przestrzegając przed tymi, którzy chcą żerować na naszym miłosierdziu.
Jak zwykle znajdziemy w PS także wiele ciekawych tekstów poza tematem numeru, m.in. świadectwo Oli z misji w Grecji. Zapraszam do lektury.
Jarosław Wierzchołowski, redakcja
