Ordynacja Tomasza Biernackiego

2017-11-26

Podczas nabożeństwa Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE w niedzielę 26 listopada 2017 roku miał miejsce akt ordynacji brata Tomasza Biernackiego na duchownego Kościoła Zielonoświątkowego. Już we wstępnej części spotkania opowiedział on zgromadzonym, jak zrodziła się w nim decyzja o oddaniu się w służbę Bogu. Kazanie okolicznościowe tego dnia wygłosił zastępca prezbitera naczelnego, pastor Wojciech Trybek z Giżycka. Rodzina Kosętków zadedykowała ordynowanemu bratu piękną pieśń "Prawdy nasienie ty tylko siej" (Śpiewnik Pielgrzyma Nr 497), a uroczystą modlitwę z włożeniem rąk prezbiterów poprowadził prezbiter okręgowy, pastor Józef Wziątek. Nagranie z nabożeństwa dostępne - tutaj!
Diakon Tomasz Biernacki, syn miejcowego pastora, w wieku 16 lat powierzył swe życie Jezusowi Chrystusowi i 31 sierpnia 2003 roku przyjął chrzest wiary. Po ukończeniu studiów teologicznych na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, podjął pracę zarobkową. Trzy lata temu wstąpił w związek małżeński z Anną Kubicką, członkinią zboru stołecznego. Od kilku lat zaangażowany już w duchową posługę w tutejszym zborze, rok temu postanowił całkowicie poświęcić się pracy Pańskiej. Zrezygnował ze stanowiska kierownika działu dekoratorów w gdańskiej IKEA i przy aprobacie rady zborowej, jako kandydat na diakona, został poddany rocznej próbie.
Uroczystość ordynacji kończy ten okres próbny i otwiera nowy rozdział w jego pracy duchowej, teraz już w charakterze duchownego Kościoła. Bardzo prosimy o modlitewne wsparcie dla służby nowo powołanego duszpasterza i kaznodziei Słowa Bożego.
Oto kilka zdjęć obrazujących uroczystość:

{fcomment}