Wieczór muzyczny

2014-05-23 - Relacje

Wieczór muzyczny

Z inicjatywy Piotra Aftanasa służba muzyczna Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE zainaugurowała życie muzyczne na Olszynce specjalnym wieczorem muzycznym.

Motywem przewodnim spotkania było zaprezentowanie utworów, które w jakiś sposób okazały się ważne dla poszczególnych osób i wpłynęły na ich życie. Oto kolejność tytułów, które tego wieczoru zabrzmiały pod namiotem i osoby, które je przedstawiły:

1. Bóg wskazuje cel [Iwona]
2. Tęsknię za Tobą Panie [Magda]
3 i 4. Bossa for Bosa; 10:4 [gość wieczoru: Ilona Damięcka]
5. Bez tytułu [Natan]
6. Noemi song [Noemi]
7. Jest ktoś [Asia]
8. Panie, chwalę imię Twe [Gabriel]
9. Dzięki Ci [Łukasz]
10. Ballada Hioba [Michał]
11. Lubię do Salomona chodzić [Gabrysia]
12. Mój Jezu, mój Zbawco [Ela]
13. Za Jezusem [Adam]
14. Tyle wojen wokół nas [Piotr]

Koncertowi towarzyszyła zabawna ankieta przygotowana przez Piotra, której zwyciezcy zostali odpowiednio nagrodzeni, a wszyscy po zakończeniu długo jeszcze rozmawiali przy kawie, herbacie i smacznym cieście.

Zmiana miejsca nabożeństw

2014-05-02 - Wiadomości Wydarzenia

Zmiana miejsca nabożeństw

W pierwszą niedzielę maja 2014 roku zbór Centrum Chrześcijańskie NOWE ŻYCIE w Gdańsku po raz pierwszy zgromadzi się już w nowej siedzibie przy ul. Olszyńskiej 37.

Póki co, nasze nabożeństwa odbywać się będą w namiocie letnich spotkań. Serdecznie zapraszamy na godz. 10:00!

NA DRODZE DO NIEBA

2016-07-02 - Wydarzenia

Półkolonie dla dzieci

NA DRODZE DO NIEBA

W dniach: 4 - 10 lipca 2016 roku w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE przy ul. Olszyńskiej 37 w Gdańsku organizujemy półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Każdego dnia w godz. 10:00 - 14:00 odbywać się będą urozmaicone zajęcia i zabawy wzbogacone czymś ważnym dla duszy i kończące się smacznym poczęstunkiem. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni nauczyciele wspierani sporą grupą pomocników. Bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację pólkolonii: 503 580 293

Wstęp na pólkolonie bezpłatny. Zapraszamy szczególnie dzieci z Olszynki, Orunii i Dolnego Miasta.

Zbiórka na nagłośnienie do nowej sali

2016-11-16 - Wiadomości

wyposażamy nowe miejsce naszych nabożeństw i spotkań

Zbiórka na nagłośnienie do nowej sali

Uroczystość otwarcia nowej sali nabożeństw i spotkań Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE już za nami. Chociaż wciąż jeszcze mamy przed sobą kilka kosztownych zadań, takich jak uruchomienie centralnego ogrzewania i wykonanie innych robót wykończeniowych, to jednak trzeba nam już koniecznie pomyśleć o wyposażeniu kaplicy w niezbędny sprzęt.

Pomijając tu potrzebę nowej kazalnicy i stołu do Wieczerzy Pańskiej, zakupu projektora multimedialnego, stolików do kawiarenki, wyposażenia barku i in., ogłaszamy zbiórkę na zakup nagłośnienia! Oto lista podstawowych części składowych cyfrowego systemu nagłośnienia, który chcemy zastosować  w naszej sali nabożeństw:

  1. mikser BEHRINGER X32 - 9975,- zł
  2. stage box BEHRINGER S32 - 6533 zł
  3. dwie kolumny YAMAHA DXR12 - 5094 zł
  4. kolumna YAMAHA DXS15 - 3259 zł
  5. dwie kolumny YAMAHA DXR8 - 4268 zł
  6. douszne odsłuchy SHURE (6 szt) - 2429 zł
  7. wzmacniacz słuchawkowy BEHRINGER P1 - 1388 zł

Oczywiście nie jest to pełny wykaz potrzebnych sprzętów (zgodnie z otrzymana ofertą całość to koszt 48 691,51 złotych). W pierwszej kolejności skupiamy się jednak na rzeczach absolutnie podstawowych, na które i tak potrzeba blisko trzydzieści tysięcy złotych. Będziemy więc zbierać środki i sukcesywnie dokonywać zakupów. 

Aktualnie na subkoncie "zakup nagłośnienia" mamy kwotę - 8 922,- złotych

Bardzo prosimy o modlitwę w tej sprawie, aby Pan Jezus poprzez wyniki tej zbiórki pokazał nam, na ile nowe nagłośnienie jest ważne i potrzebne w posłudze naszego zboru w nowym miejscu zgromadzeń. Ufamy Bogu, że On pobudzając ludzi do ofiarności na wyposażenie sali nabożeństw,  pomoże nam należycie sfinalizować to dzieło wiary.

Nadmieniamy, że firma dostarczająca sprzęt zaproponowała nam skredytowanie i zainstalowanie kompletnego nagłośnienia w nowej sali. Uznaliśmy jednak, że - zgodnie ze Słowem Bożym - nie powinniśmy nic i nikomu być dłużni. Wybraliśmy drogę wcześniejszego uzbierania potrzebnych środków i dopiero potem dokonywania zakupów.

Spotkania z byłym gangsterem

2014-06-22 - Wydarzenia

Były gangster i towarzyszące mu osoby opowiedzą, jak zmieniło się ich życie

Spotkania z byłym gangsterem

W pierwszy weekend lipca tj. 5 i 6.07.2014 roku organizujemy w siedzibie Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE dwa spotkania ewangelizacyjne. Gościć będziemy byłego gangstera, bohatera jednego z telewizyjnych odcinków "Byłem gangsterem" - Piotra Stępniaka, który wraz z towarzyszącymi mu osobami opowie o cudownej możliwości zmiany życia.

Przewidujemy dwa takie spotkania: W sobotę o godz. 18:00 oraz w niedzielę o godz. 18:00. Nasi goście wezmą też udział w niedzielnym nabożeństwie 6 lipca 2014 roku o godz. 10:30. 

Zobacz Piotra i Renatę w TV